परिक्षामा चिट चोराएर पास गराउने भनी उठाइएको रू २,४०,००० यसरी जफत गरि फिर्ता गरियो हेर्नुहोस

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

सर्लाही, मंसिर । प्राबिधिक शिक्षा तथा ब्याबसायिक तालिम परिषद CTEVT परिक्षा नियन्त्रण कार्यालय सानोठिमी भक्तपुर द्वारा २०७५\०७\३० गते बाट प्राबिधिक यस एल.सि तहको परिक्षा केन्द्र सन्त अल्पमाइ नर्सिङ्ग कलेज मलंगवा, सर्लाहीमा संचालित परिक्षामा पनि विभिन्न चुनौतीको बावजुद्ध निस्पक्ष र मर्यादित, सुरक्षित अवतरणले परिक्षा संचालन हुदा परिक्षार्थीहरुले पढाईमा मेहनत गरेर पढ्ने सोच तिर ध्यानाकर्षण भएको छ ।

सर्लाही ईन्स्टिच्यु अफ पब्लिक हेल्थ एण्ड रिसर्च सेन्टर मलंगवामा अध्ययन रत CTEVTका परिक्षार्थीहरुलाई परिक्षामा चिट चोरी गराउने उदेश्यले प्रती परिक्षार्थीहरु सँग रु. ६००० का दरले जम्मा रकम रु २४००००  संकलन गरिएको थियोे ।

सो संकलन रकम बाहय सुपरिवेक्षक मुकेश शाहले परिक्षामा कडाईका साथ चिट चोरी हुन नदिएपछि सबै परिक्षार्थीहरुको रकम फिर्ता लिएको हो । परिक्षार्थीहरुको भनाइ अनुसार बाहय सुपरिवेक्षक मुकेश कुमर शाह परिक्षा हल भित्र कुनै किसिमको चोरी गर्न नदिएपछि परिक्षार्थीहरुबाट उठाएको रकम जम्मा रु २,४०,०००/- कलेजका कर्मचारीले फिर्ता गरेको एक जना बिधार्थीले बताएका छन ।

बाहय सुपरिवेक्षक साहसंग फोन सम्पर्कमा कुरा गर्दा उहाको भनाइ अनुसार गलत कार्य हो यसको छानबिन गरि कार्वाही हुनुपर्छ । नेपालको सबै परिक्षा केन्द्रमा पहिलाको भन्दा धेरै नै सुधार गर्दै देश भरी परिक्षा संचालन भइरहेको छ । देश समृद्धि तिर अगाडि बढेको अवस्थामा देशको मेरुदण्डका रुपमा रहेको प्राबिधिक शिक्षा एक यस्तो शिक्षा हो जो काम गरेर खाने शिक्षा हो ।

त्यसैले अब प्राविधिक शिक्षाको गुणस्तर अझै अभिबृद्धि गर्नु अपरिहार्य भएकाले प्राविधिक शिक्षाको सैद्धान्तिक र प्रयोगात्मक पर्छ तथा परिक्षा प्रणालीमा व्यापक सुधारको अपरिहार्यता रहेको परिषदको सदस्य सचिब श्री पुष्परमण वाग्लेको विभिन्न समयको अभिव्यक्ति बाट समेत प्रष्ट भएको साहले बताए ।

उक्त लक्ष्य प्राप्तिका लागि यस केन्द्रमा संचालित परिक्षामा मर्यादा कायम गराउनमा तथा व्यवस्थितर तरिकाले परिक्षा सम्पन्न गर्न यस जिल्लाका प्र.जि.अ द्रोण पोखरेल र प्रहरी उपरीक्षक श्री पोषराज पोखरेलको विशेष सहयोग रहेको बाहय सुपरिवेक्ष साहले बताएका छन  ।

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

अपडेट छुट्यो कि!

महायज्ञ उद्घाटन गर्दै अध्यक्ष प्रचण्ड, भन्छन अर्को पटक चुनावमा आउँदा धुलोमैलो नहोस्

December 16, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook61TwitterGoogle+Pinterest061sharesमहायज्ञको उद्घाटन गर्दै प्रचण्डले भने : अर्को चुनावमा आउँदा धुलोमैलो नहोस भरतपुर : सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले […Read More]

आफ्नै एक बर्सिया छोरी र आफ्नै श्रीमतीको हत्या गरी खोलामा शव फाल्ने अपराधी पक्राउ…

December 16, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook248TwitterGoogle+Pinterest0248sharesहरि हुमागाईं, मकवानपुर – हेटौंडा १९ नेवारपानीमा श्रीमती र एक वर्षकी छोरीको हत्या गर्ने एकजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । बेवारिसे अवस्थामा […Read More]

यसकारणले गर्दा नाकबाट रगत बगिरह्यो, तर प्रस्तोताले रोकेनन् आफ्नो काम, यस्तो छ हेर्नुहोस

December 14, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook111TwitterGoogle+Pinterest0111sharesप्रस्तोताको नाकबाट रगत तिब्र गतिमा बग्दा समेत टिभिको लाइभ रोकिएन ! [कारण थाहा पाँउदा चकित] एसपीओ टीभीको ट्वीटर ह्याण्डलबाट एउटा भिडियो शेयर […Read More]

नुवाकोटबाट आयो अति नै दुखद खवर, गाडी दुर्घटना हुदा मृत्यु हुनेको संख्या ३० भन्दा धेरै 😥

December 14, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook608TwitterGoogle+Pinterest0608sharesध्याङफेदी सिसिफुबाट फर्किएको गाडी दुर्घटना, ३० जना भन्दा बढीको मृत्यु भएको अशंका ! काठमाडौं । नुवाकोटको ध्याङफेदी सिसिफुबाट वडा नम्बर ७ सिम्टाङ […Read More]

बिदेशबाट फर्किनेको लागि लोन पाउन अब एयरपोर्टमै पाइन्छ फर्म, तरिका सहित हेर्नुहोस केके गर्नु पर्छ?

December 14, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook353TwitterGoogle+Pinterest0353sharesविदेशबाट फर्केका युवाहरुले धमाधम सरल कर्जाको लागि आवेदन दिँदै, आवश्यक कागजात र नियमहरु के-के छन् ? काठमाडौँ – विदेशबाट फर्किएका युवालाई स्वरोजगार […Read More]

रास्ट्रपतिको कार्यालयबाट पक्राउ परिन यी फोटो पत्रकार, यस्तो छ उनी पक्राउ पर्नुको कारण

December 13, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook504TwitterGoogle+Pinterest0504sharesफोटो खिच्दै गर्दा पत्रकार वर्षा शाह राष्ट्रपति कार्यालयबाट पक्राउ फोटो पत्रकार वर्षा शाहलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । राष्ट्रपति कार्यालय सितलनिवास अगाडि […Read More]

मिस वर्ल्डबाट नेपाललाइ चिनाएकी शृङ्खलाले मध्यराती टेकिन नेपाली भूमिमा, उनी आउदा उर्लियो जनसागर,

December 13, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook632TwitterGoogle+Pinterest0632sharesविश्व सुन्दरी प्रतियोगितामा सहभागिता जनाएर श्रृखंलाले मध्यरातमा नेपाली भूमि टेक्दा उर्लियो जनसागर, सारा नेपालीलाई दिइन् धन्यवादमिस नेपाल श्रृखंला खतिवडा नेपाल फर्किएकी छन् […Read More]

फिल्मबाट चर्चित हुन नसकेकी यी नायिका एउटै गितको भिडियोले बनायो हिट, कुन गित होला? हेर्नुहोस भिडियो

December 13, 2018 Taja Khawar 1

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook340TwitterGoogle+Pinterest0340sharesफिल्ममा छाउन नसकेकी नायिका जो एकै गितको भिडियोले रातारात चम्किइन् काठमाडाै‌ । हिजो आज एउटै गीतले बजार पिटेको छ त्यो हो कुलेन्द्र विश्वकर्मा […Read More]

पाथीभरा माताको तपाईं पनि दर्शन गर्नुहोस, इलामको बरबोटेमा पाथिभरा दर्शन गर्नेको यस्तो भिड देखियो

December 12, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook1.4kTwitterGoogle+Pinterest01.4ksharesविनाय तिम्सीना, इलाम । इलाम, धार्मिक स्थलले भरिभराउ जिल्लाको रुपमा चिनिन्छ । पूर्वी नेपालमा विषेश गरी तप्लेजुङमा पाथिभरा दर्शन गर्न देश विदेशबाट […Read More]

दिपकको शब्द, अभिनय र निर्देशनमा रहेको मार्मिक गित “फोटो हेरेर” सार्बजनिक, हेर्नुहोस भिडियो

December 11, 2018 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook80TwitterGoogle+Pinterest080shares******* मंसिर २५ काठमाडौ, नेपाली लोकसांगीतिक क्षेत्रमा बिगतका केही बर्षहरु देखि अत्यन्तै सक्रिय रहदै आएका विशेषत शब्द सिर्जना बाट आफ्नो पहिचान बनाएका […Read More]

Be the first to comment

Leave a Reply