परिक्षामा चिट चोराएर पास गराउने भनी उठाइएको रू २,४०,००० यसरी जफत गरि फिर्ता गरियो हेर्नुहोस

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

सर्लाही, मंसिर । प्राबिधिक शिक्षा तथा ब्याबसायिक तालिम परिषद CTEVT परिक्षा नियन्त्रण कार्यालय सानोठिमी भक्तपुर द्वारा २०७५\०७\३० गते बाट प्राबिधिक यस एल.सि तहको परिक्षा केन्द्र सन्त अल्पमाइ नर्सिङ्ग कलेज मलंगवा, सर्लाहीमा संचालित परिक्षामा पनि विभिन्न चुनौतीको बावजुद्ध निस्पक्ष र मर्यादित, सुरक्षित अवतरणले परिक्षा संचालन हुदा परिक्षार्थीहरुले पढाईमा मेहनत गरेर पढ्ने सोच तिर ध्यानाकर्षण भएको छ ।

सर्लाही ईन्स्टिच्यु अफ पब्लिक हेल्थ एण्ड रिसर्च सेन्टर मलंगवामा अध्ययन रत CTEVTका परिक्षार्थीहरुलाई परिक्षामा चिट चोरी गराउने उदेश्यले प्रती परिक्षार्थीहरु सँग रु. ६००० का दरले जम्मा रकम रु २४००००  संकलन गरिएको थियोे ।

सो संकलन रकम बाहय सुपरिवेक्षक मुकेश शाहले परिक्षामा कडाईका साथ चिट चोरी हुन नदिएपछि सबै परिक्षार्थीहरुको रकम फिर्ता लिएको हो । परिक्षार्थीहरुको भनाइ अनुसार बाहय सुपरिवेक्षक मुकेश कुमर शाह परिक्षा हल भित्र कुनै किसिमको चोरी गर्न नदिएपछि परिक्षार्थीहरुबाट उठाएको रकम जम्मा रु २,४०,०००/- कलेजका कर्मचारीले फिर्ता गरेको एक जना बिधार्थीले बताएका छन ।

बाहय सुपरिवेक्षक साहसंग फोन सम्पर्कमा कुरा गर्दा उहाको भनाइ अनुसार गलत कार्य हो यसको छानबिन गरि कार्वाही हुनुपर्छ । नेपालको सबै परिक्षा केन्द्रमा पहिलाको भन्दा धेरै नै सुधार गर्दै देश भरी परिक्षा संचालन भइरहेको छ । देश समृद्धि तिर अगाडि बढेको अवस्थामा देशको मेरुदण्डका रुपमा रहेको प्राबिधिक शिक्षा एक यस्तो शिक्षा हो जो काम गरेर खाने शिक्षा हो ।

त्यसैले अब प्राविधिक शिक्षाको गुणस्तर अझै अभिबृद्धि गर्नु अपरिहार्य भएकाले प्राविधिक शिक्षाको सैद्धान्तिक र प्रयोगात्मक पर्छ तथा परिक्षा प्रणालीमा व्यापक सुधारको अपरिहार्यता रहेको परिषदको सदस्य सचिब श्री पुष्परमण वाग्लेको विभिन्न समयको अभिव्यक्ति बाट समेत प्रष्ट भएको साहले बताए ।

उक्त लक्ष्य प्राप्तिका लागि यस केन्द्रमा संचालित परिक्षामा मर्यादा कायम गराउनमा तथा व्यवस्थितर तरिकाले परिक्षा सम्पन्न गर्न यस जिल्लाका प्र.जि.अ द्रोण पोखरेल र प्रहरी उपरीक्षक श्री पोषराज पोखरेलको विशेष सहयोग रहेको बाहय सुपरिवेक्ष साहले बताएका छन  ।

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

अपडेट छुट्यो कि!

सामना शाहको प्रेम छुटेको खुलासा , पागल भए प्रेमी //भिडियो सहित ।

February 18, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook83TwitterGoogle+Pinterest083sharesसुजन बिश्वकर्मा नेपाली सांगीतिक क्षेत्रमा केहि समय अगाडि देखि संघर्षरत चर्चित गीतकार तथा मोडल सामना शाह अभिनित “म त तिम्रो मायामा” बोलको […Read More]

‘लुट्न सके लुट’ गीतलाई जस्ताको तस्तै युट्युबमा राख्न लोक तथा दोहरीगीत प्रतिष्ठानको आग्रह

February 17, 2019 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook106TwitterGoogle+Pinterest0106sharesकाठमाडौँ — राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरीगीत प्रतिष्ठानले गायक पशुपति शर्माको ‘लुट्न सके लुट’ गीतलाई जस्ताको तस्तै युट्युबमा अपलोड गर्न आग्रह गरेको छ […Read More]

सन्जुको उत्कृष्ट अभिनय र स्वरमा मौलिक गीत लाहुर सार्बजनिक / भिडियो सहित

February 16, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook250TwitterGoogle+Pinterest0250sharesकिस्ना आचार्य रोशनी फागुन ४ काठमाडौ पछिल्लो समय नेपाली लोकगीतसंगीत को बजार निकै फराकिलो बन्दै गहिरहेको छ । अन्य गीतसंगीतको तुलनामा देश […Read More]

वर्षा राउत र संजोग कोइरालाले पाँचतारे र्‍याडिसन होटलमा यसरि कसे लगनगाँठो, हेर्नुहोस

February 15, 2019 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook249TwitterGoogle+Pinterest0249sharesसात वर्ष लामो प्रेम सम्बन्धलाई अभिनेत्री वर्षा राउत र अभिनेता संजोग कोइरालाले विवाहमा परिणत गरेका छन् । प्रेमजोडीहरुका लागि निकै महत्वपूर्ण दिन […Read More]

लोकप्रिय सर्जक शिव हमालको उत्कृष्ट सिर्जना “लालुमाई ” सार्बजनिक / भिडियो सहित

February 14, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook0TwitterGoogle+Pinterest00sharesफागुन २ काठमाडौ नेपाली लोकगीतसंगीत क्षेत्रमा बिगत लामो समय देखि सक्रिय रहदै आएका लोकप्रिय सर्जक तथा गायक हुन शिव हमाल । हमालको […Read More]

लोकप्रिय सर्जक दिपक कडेलको सिर्जनामा म त हजुर बाग्लुङ्गे सार्बजनिक / भिडियो सहित

February 13, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook103TwitterGoogle+Pinterest0103sharesकाठमाण्डौ,२९ माघ- पछिल्लो समय नेपाली लोक गीतसंगीतको क्षेत्र निकै फराकिलो बन्दै गहिरहेको छ । देश तथा बिदेश मा बस्ने सम्पूर्ण नेपालीहरुले लोकगीतलाइ […Read More]

गायिका इन्दु बानियाँको नयाँ गीत “दिलाराजा दिलारानी” सार्वजानिक

February 11, 2019 Durga Pangeni 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook237TwitterGoogle+Pinterest0237sharesकाठमाडौ । गायिका इन्दु बानियाँ नेपाली सांगीतिक धरातलमा स्थापित गायिकाको रुपमा अघि बढेकी छिन् । उनका केही गीतहरु चर्चाको शिखरमा छन् । […Read More]

लोकप्रिय गायक बद्री पंगेनी र गायिका लक्ष्मी बानियाँलाई “म्वाई” खाने मौका दिए सर्जक एकनारायणले/ भिडियो सहित

February 10, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook34TwitterGoogle+Pinterest034shares नेपाली लोक दोहोरी क्षेत्रकै लोकप्रिय गायक बद्री पंगेनी र लक्ष्मी बानियाको उत्कृष्ट लोकदोहोरी गीत ”म्वाई” बजारमा आएको छ।लोकप्रिय सर्जक एकनारायण भण्डारीको […Read More]

आज वसन्त पञ्चमी पर्व, विद्याकी देवी सरस्वतीको पूजा आरधाना गरी मनाईँदै

February 10, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook687TwitterGoogle+Pinterest0687sharesकाठमाडौँ । आज श्रीपञ्चमी अर्थात वसन्त पञ्चमी पर्व । प्रत्येक वर्ष माघ शुक्ल पञ्चमीका दिन मनाईने श्रीपञ्चमी विद्याकी अधिष्ठात्री देवी सरस्वतीको पूजा […Read More]

वाग्मतीको पानीको बारेमा परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवालीले गरे यस्तो घोषणा, के साकार होला त यिनको सपना?

February 9, 2019 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook65TwitterGoogle+Pinterest065sharesकाठमाडौँ । वाग्मती सरसफाइ ३०० औँ हप्ताको अवसरमा आज बिहान शङ्खमूलमा विशेष कार्यक्रमको आयोजना गरियो। शहरी विकास मन्त्रालयको आयोजनामा भएको कार्यक्रममा परराष्ट्रमन्त्री […Read More]

Be the first to comment

Leave a Reply