“हरेक परिवर्तन उपलब्धिमूलक बन्न नसक्दारहेछन्” ज्ञानेन्द्र यस्तो छ उनको शुभकामना सन्देस

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

काठमाडौं : दसैंको शुभकामना सन्देश सार्वजनिक गर्दै पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले देश बचाउने चिन्ता व्यक्त गरेका छन्। ज्ञानेन्द्रले २०७५ को दसैंको उपलक्ष्यमा दिएको शुभकामना सन्देशमा यस्तो चिन्ता व्यक्त गरेका हुन्।

‘देश बन्ने बनाइने सपना देखेका हामी–राजनीतिक परिवर्तनको नाममा समेटिएका असामयिक तथा असान्दर्भिक कार्यसूचीका कारण देश कसरी बचाउने भन्ने चिन्ताजनक अवस्थामा आइपुगेका छौँ’, ज्ञानेन्द्रको सन्देशमा भनिएको छ।

अहिलेको राजनीतिक घटनाक्रमको व्यख्या गर्दै उनले हरेक परिवर्तन उपलब्धि भएको तर हरेक परिवर्तनले उपलब्धि प्राप्त गर्न नसकेको अवस्था देखिएको उल्लेख गरेका छन्। उनले नेपालीबीचको सामाजिक सद्भाव मेटिदै गएको र तराई, पहाड र हिमाल माझको एकता तोड्ने प्रयास भएको बताएका छन्।

‘हरेक उपलब्धि परिवर्तन हुन् तर हरेक परिवर्तन उपलब्धिमूलक बन्न सक्दारहेछन् भन्ने पुष्टि विद्यमान अवस्थाले देखाएको छ’, उनले सन्देशमा भनेका छन्, ‘आज नेपालीबीचको सामाजिक सद्भाव मेटिदै छ भने तराई, पहाड र हिमाल माझको एक्यभाव तोड्ने भगिरथ प्रयत्न भइरहेको छ।’

ज्ञानेन्द्रले आफैंलाई साक्षी राखेर देश र देशबासीका पक्षमा केही गर्ने घडी आएको उल्लेख गरेका छन्। राजनीतिक दलतर्फ लक्षित गर्दै उनले समीक्षा र आत्ममूलयांकनको समय आएको बताएका हुन्। ‘अब समीक्षा र आत्ममूल्यांकनको घडी आएको छ’, उनले भनेका छन्, ‘आफैंलाई साक्षी राखेर देश र देशबासीका पक्षमा केही गर्ने प्रण गरौँ।’

दसैं शुभकामनाका कुरा थोरै र धेरै देशको राजनीतिक अवस्थाप्रति आक्रोश र चिन्ता व्यक्त गरेका ज्ञानेन्द्रले देश शान्त, सुखी र समृद्ध बन्ने आशामा नेपालीले गरेको सहमति राष्ट्रिय एकताका लागि भए पनि त्यो नभएको बताएका छन्।

‘देश शान्त, सुखी र समृद्ध बन्ने आशामा हामीले गरेको सहमति अभिभाज्य मुलुक र सद्भावपूर्ण राष्ट्रिय एकताका निम्ति थियो भन्ने तथ्य पुनःस्मरण गराउँदछु’, उनले भनेका छन्, ‘देशमा शान्ति, सुव्यवस्था बन्ने, एउटा नेपाली अर्को नेपालीबाट मर्नु मारिनु नपर्ने, अपराधिक क्रियाकलापमा न्युनिकरण हुने, केपिला बालबालिकासमेत सुरक्षित र संरक्षित रहन सक्ने, विभिन्न आकार प्रकारका सरकारबाट जनतामाथि आर्थिक भार कम हुने, जनताको जीवन सुखमय बन्ने राष्ट्रिय एकता र सार्वभौमिकता थप मजबुद हुने तथा असहिष्णु व्यवहार निरुत्साहित हुँदै जाने विश्वास हामीले लिएका थियौँ।’

ज्ञानेन्द्रले पछिल्ला दिनमा मौलिक धर्म, संस्कृति र चाडपर्व संकटमा पर्दै जानु सबै नेपालीका लागि दुःखद् भएको उनको भनाइ छ। नेपाल भन्नु नै धार्मिक क्षेत्रको प्रतिक भएको तर त्यसको संरक्षण हुन नसकेको ठहर उनको छ।

ज्ञानेन्द्रले दसैंको शुभकामनामा वक्तव्य सार्वजनिक गरे पनि शुभकामनाका लागि भने दुई वाक्य मात्र खर्च गरेका छन्। सुरु र अन्तिमको वाक्यमा दसैंको कुरा उल्लेख गरे पनि अन्य सबै राजनीतिक विषयवस्तु अटाएका छन्।

‘विजया दशमीको पावन अवसरमा हामी देश भित्र र देश बाहिर रहे बसेका सम्पूर्ण नेपालीमा शान्ति, सुख र समृद्धिको लागि शुभकामना व्यक्त गर्दछौँ’, सुरुको वाक्यमा यसरी शुभकामना दिएका उनले अन्तिम वाक्यमा भनेका छन्, ‘श्री नवदुर्गा भवानीले सबै नेपालीमा सद्प्रेरणा प्रदान गरुन्, नेपालीबीचको आपसी प्रेम, सद्भाव र सम्मानको पुनर्जागरण होस, यही मेरो कामना छ।’

शुभकामना  जस्ताकाे तस्तै
प्यारा नेपाली दिदीबहिनी तथा दाजूभाइ,
विजया दशमीको पावन अवसरमा हामी देश भित्र र देश बाहिर रहे बसेका सम्पुर्ण नेपालीहरुमा शान्ति, सूख र सम्वृद्धिको लागि शूभकामना व्यक्त गर्दछौं ।

नेपाल राष्ट्र भन्नू नै यन्त्रीय, मन्त्रीय, तन्त्रीय, वैदिक, अनूष्ठान, साधना र परम्पराले व्यष्टित रहेको छ । कोट, मौलो, खडग, छत्र, शिला, कलश, शक्तिपीठका प्रतिककारुपमा रही नेपाली समाजमा देवी महात्म्यम आरध्य छिन् । तर पछिल्लो समय हाम्रा मौलिक धर्म, संस्कृति र चाडपर्वहरु संकटमा पर्दै जानू सबै नेपालीका लागि विषद् विषय बनेको छ ।

देश शान्त, सूखी र सम्वृद्ध बन्ने आशामा हामीले गरेको सहमति अभिभाज्य मूलूक र सद्भावपुर्ण राष्ट्रिय एकताका निम्ति थियो भन्ने तथ्य पूनः स्मरण गराउंदछू ।

देशमा शान्ति सूव्यवस्था बन्ने, एउटा नेपाली अर्को नेपालीबाट मर्नू मारिनू नपर्ने, अपराधिक कृयाकलापमा न्युनीकरण हूने, कोपिला बालबालिकाहरु समेत सूरक्षित र संरक्षित रहन सक्ने, विभिन्न आकार प्रकारका सरकारहरुबाट जनतामाथि आर्थिक भार कम हूने, जनताको जीवन सूखमय बन्ने, राष्टिय एकता र सार्वभौमिकता थप मजबुद हूने तथा असहिष्ण व्यवहार निरुत्साहित हूंदै जाने विश्वास हामीले लिएका थियौं ।

देश बन्ने बनाइने सपना देखेका हामी नेपाली – राजनीतिक परिवर्तनको नाममा समेटिएका असामयिक तथा असान्दर्भिक कार्यसुचीहरुका कारण देश कसरी बचाउने भन्ने चिन्ताजनक अवस्थामा आइपूगेका छौं । हरेक उपलव्धिहरु परिवर्तन हून् तर हरेक परिवर्तनहरु उपलव्धिमुलक बन्न सक्दारहेनन् भन्ने पूष्टि विद्यमान अवस्थाले देखाइरहेको छ ।

आज नेपालीबीचको सामाजिक सद्भाव मेटिदैछ भने तराई, पहाड र हिमाल माझको एक्यभाव तोड्ने भगिरथ प्रयत्न समेत भइरहेको छ ।

अव समिक्षा र आत्ममुल्यांकनको घडी आएको छ । आफैलाई साक्षी राखेर देश र देशबासीका पक्षमा केही गर्ने प्रण गरौं । श्री नवदुर्गा भवानीले सबै नेपालीमा सत्प्रेरणा प्रदान गरुन्, नेपालीबीचको आपसी प्रेम, सद्भाव र सम्मानको पूनर्जागरण होस्, यही मेरो कामना छ ।
जय नेपाल ।

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

अपडेट छुट्यो कि!

बोलमाया र गलबन्दीपछि अञ्जली अधिकारीको आयो अर्को धमाकेदार गीतको भिडियो सार्वजनिक

June 18, 2019 Anu Arpan 0

बोल माया, गलबन्दी, लगायतका गीतहरु सुपरहिट भएसँगै सुन्दरी मोडल अञ्जली अधिकारीको नेपाली मोडलिगंको क्षेत्रमा ब्यापक खोजी भइरहेको छ । चलचित्र प्रसादको बनकी चरी बोलको गीतमा […Read More]

चलचित्र ‘कीर्तिपुर : द लिजेन्ड अफ कीर्तिलक्ष्मी’ यही असार १३ गतेबाट प्रदर्शनमा आउँदै

June 18, 2019 Anu Arpan 0

राजा पृथ्वीनारायण शाहले नेपाल एकिकरणको क्रममा कीर्तिपुरमा गरेको आक्रमणको विषयवस्तुमा चलचित्र आधारित चलचित्र ‘कीर्तिपुर : द लिजेन्ड अफ कीर्तिलक्ष्मी’ यही असार १३ गतेबाट देशभर प्रदर्शनमा […Read More]

रस मन्जरी कार्यशाला सम्पन्न

June 18, 2019 Anu Arpan 0

कल्चर सेन्टर र रेन्बो जुम्बा डान्स स्टुडियोको संयुक्त आयोजनामा शास्त्रीय नृत्य कत्थक कार्यशाला गोष्ठी सम्पन्न भएको छ। रस मन्जरी शीर्षकमा सम्पन्न कार्यशाला गोष्ठी यही जेष्ठ […Read More]

कौन बनेगा करोडपतिः कपिल शर्माका कारण अमिताभ बच्चनले नयाँ सेट खोज्नु परिरहेछ

June 18, 2019 Anu Arpan 0

अमिताभ बच्चन छिट्टै कौन बनेगा करोडपतिको ११ औं सिजन लिएर सानो पर्दामा आउँदैछन् । दंगल फेम निर्देशक नितीश तिवारी शोको तयारी गरिरहेका छन् । अर्कोतर्फ […Read More]

भीडमा फसेकी दिशा पाटनीलाई टाइगरले यसरी बचाए

June 18, 2019 Anu Arpan 0

भारतीय अभिनेत्री दिशा पाटनी बेला बेलामा आफ्नो व्याइफ्रेण्ड टाइगर श्राफसँग सार्वजनिक स्थलमा देखापर्छिन्। केहीदिन अगाडि उनीहरु दुवैलाई मुम्बईको एउटा रेस्टुरेन्ट बाहिर देखियो। दिशा पाटनीले आकर्षक […Read More]

अभिनेता करण ओबरोयमाथि बलात्कारको आरोप लगाउने महिला पक्राउ

June 18, 2019 Anu Arpan 0

अभिनेता करण ओबरोयमाथि बलात्कारको आरोप लगाउने महिला तान्त्रिकलाई सोमबार भारतको क्राइम ब्रान्चले पक्राउ गरेको छ । करण ओबरोय एक महिनासम्म जेलमा बसेपछि गत हप्तामात्रै जमानतमा […Read More]

कियाराले दिएको यो उत्तेजक अभिनयको रहस्य

June 18, 2019 Anu Arpan 0

 बलिउडको द लस्ट स्टोरीमा अभिनेत्री कियारा आडवाणीले दिएकी छन् एउटा उत्तेजक दृश्य । यो कलात्मक दृश्य भाइब्रेटरको प्रयोगपछिको प्रभावलाई देखाउने प्रकृतिको छ । यो अभिनय […Read More]

‘द भ्वाईस अफ नेपाल’को दोस्रो सिजन साउनदेखि, दुइ नयाँ काेचहरु

June 18, 2019 Anu Arpan 0

गायन क्षेत्रका प्रतिभा खोज्ने रियालिटी शो ‘द भ्वाईस अफ नेपाल’को दोस्रो सिजन आउँदो केहि दिनमै सुरु हुँदैछ । दोस्रो सिजन नजिकैनै लाग्दा युनिटले राजधानीमा एक […Read More]

मध्य बाँनेश्वरमा मल्टिप्लेक्स हल खुल्दै

June 17, 2019 Anu Arpan 0

अहिले चलचित्र मात्र राम्रो बनेर हुँदैन । ती चलचित्रलाई देखाउने हल पनि सुविधा सम्पन्न हुन आवश्यक छ । दर्शक अहिले सुविधा सम्पन्न हलमा राम्रै रकम […Read More]

सलमान खानले पूर्व भाइबुहारी मलाइकालाई दबंग ३ बाट हटाए

June 17, 2019 Anu Arpan 0

बलिउड अभिनेता सलमान खानको फिल्म भारतले अहिले बक्स अफिसमा राम्रो कमाइ गरिरहेको छ  । भारत रिलिज हुनुअगावै सलमानले दबंग–३ को सुटिङ सुरु गरिसकेका थिए । दबंग–३ […Read More]

Be the first to comment

Leave a Reply