दुनियाका यी विचित्र तथ्यहरु तपाईहरुलाई थाहानै छैन ! थाहा पाउनु भएमा अचम्मित हुनुहुनेछ

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

एजेन्सी : संसारलाई विचित्र तथ्यको भण्डार मान्ने गरिन्छ। सबै तथ्यहरु सबैलाई थाहा हुन्छ भन्ने पनि हुँदैन। आज हामी यस लेखमा केहि अचम्म लाग्ने तथ्यहरु बताउने छौँ। यी तथ्यहरु तपाईलाई थाहा नहुन पनि सक्छ। यी तथ्यहरु सुन्दा सामान्य लागेता पनि थाहा पाउनु भएमा भने महत्वपूर्ण काम लाग्न सक्छ।

मानव शरीरमा हुने एंजाइम हाम्रो शरीरमा खान पचाउने काम गर्ने गर्छ। तर यहि एंजाइमले मृत्यु भएको लगभग केहि दिन पछि भने मानव शरीरलाईनै खान शुरु गर्न थाल्छ। एक मानव शरीरमा ०.२ ग्राम सुन रहेको हुन्छ। तर सुन मानव रगतमा बग्ने गर्छ। एक मानव शरीरले एक सेकेन्डमा १५ मिलियन रातो रक्त रक्त कोशिका निर्माण र हत्या एकै पटकमा गर्ने गर्छ।

आधिकारिक तथ्यक अनुसार विश्वको सबै भन्दा लामो युद्ध नेदरल्याण्ड र सिलेस बीच भएको थियो। यस युद्ध सन् १६५१ देखि १९८६ सम्म चलेको थियो। अझ अचम्म लाग्ने कुरा के रहेको छ भने यस युद्धमा एक व्यक्तिको पनि हताहत भएको थिएन।विश्वमा एक व्यक्तिको औसत जीवनकालमा ६ महिना ट्राफिक लाइटको पर्खाइमा बित्ने तथ्यहरुले देखाएका छन्।

सन् १९७९मा सहारा मरुभूमिमा घटेको घटनाले विश्वक धेरै वैज्ञानिकहरुको टाउको दुखाएको थियो। उक्त समयमा त्यहाँ हिउँ परेको बताउने गरिन्छ। विश्वमा सबै भन्दा छिटो कुद्ने चरा अस्ट्रिचको मस्तिष्क भन्दा आँखानै ठुलो हुने गर्छ। अझ एक निलो व्हेलको मुटुको बारेमा रहेको तथ्यले भने धेरैलाई चकित बनाउन सक्छ। एक वयस्क व्हेलको मुटु लगभग एक सामान्य कार जत्रो हुने गर्छ। विश्वमा धेरै चर्चित रहेको कोका-कोला आधिकारिक रुपमा उत्तर कोरिया र क्यूबामा बेच्न माथि रोक रहेको छ।

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

अपडेट छुट्यो कि!

राष्ट्र र राष्ट्रियता जोगाउनको निमित्त भ्रस्टाचारीलाई खबरदारी सहित नयाँ गीत बोल्नुपर्छ जनता सार्बजनिक // भिडियो सहित

March 22, 2019 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook7TwitterGoogle+Pinterest07sharesसुजन बिश्वकर्मा भावुक चैत ७ काठमाडौ देशको बेथिति बारे जनताले आवाज उठाउनु पर्छ राष्ट्र र राष्ट्रियता जोगाउनको निमित्त भ्रस्टाचारीलाई खबरदारी गर्नुपर्छ हो […Read More]

इम्युनोलोजि सम्बन्धि उच्च प्रविधि भित्र्यायो ब्लुक्रस अस्पतालले

March 19, 2019 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook0TwitterGoogle+Pinterest00shares५ चैत, काठमाडौं। विगत २८ वर्षदेखि सञ्चालित त्रिपुरेश्वरस्थित ब्लुक्रस अस्पतालले इम्युनोलोजी (रोग प्रतिरोधक) सम्बन्धी उच्च प्रविधि भित्र्याएको छ । डाईग्नोटेक स्पोर्टको सहयकार्यमा […Read More]

लोकप्रिय सर्जक शंकर शर्माको लय सिर्जनामा रुँदै रुँदै बसे सार्बजनिक // भिडियो सहित

March 16, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook79TwitterGoogle+Pinterest079sharesचैत २ काठमाडौ सालको पात टपरी हुने गीतबाट सर्वाधिक चर्चामा आएका गायक कुलेन्द्र विश्वकर्मा र गायिका अनुजा पुडासैनीको आवाजमा सजिएको लोकदोहोरी गीत […Read More]

संचारकर्मी तथा सर्जक सुजन को स्वर र अभिनयमा ए मेरो साथी सार्बजनिक // भिडियो सहित

March 16, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook230TwitterGoogle+Pinterest0230sharesचैत २ काठमाडौ नेपाली गीतसंगीत र गीतसंगीत कर्मी हरुलाइ कला पत्रकारिता मार्फत सधैं सपोट गर्दै आएका संचारकर्मी तथा गायक सर्जक सुजन बिश्वकर्मा […Read More]

लोकप्रिय गायक मौसम गुरुङको आवाज र अभिनयमा हारे मैले सार्बजनिक / भिडियो सहित

March 15, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook144TwitterGoogle+Pinterest0144sharesपछिल्लो समय लोकदोहोरी क्षेत्र मा एक पछि अर्को आशलाग्दा गितहरुको आगमन भै नै रहेको छ । लगानी अनुसार आम्दानी हुँदै नभएनी लगानी […Read More]

सुशीला गौतमको पाहुना सार्बजनिक / हेर्नुहोस् भिडियो

March 2, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook149TwitterGoogle+Pinterest0149sharesबहुप्रतिभाकी धनि लोकप्रिय गायीका सुशिला गौतमको आज जन्म दिन । जन्म दिनको अवसरमा ताजा खवर को तर्फबाट गौतमलाई धेरै धेरै शुभकामना । […Read More]

लिकोप्टर दुर्घटना : पर्यटनमन्त्री अधिकारीसहित ७ जनाकै निधन

February 27, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook0TwitterGoogle+Pinterest00shares१५ फागुन, काठमाडौं । ताप्लेजुङमा भएको हेलिकोप्टर दुर्घटनामा संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री रविन्द्र अधिकारीसहित ७ जनाको मृत्यु भएको छ । AS350 […Read More]

बाबु बोगटीले रिलिज गरे नयाँ गीत ‘टिकुली’ (भिडियो)

February 24, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook96TwitterGoogle+Pinterest096sharesचर्चित गायक तथा नायक बाबु बोगटीले आफ्नो नयाँ गीत ‘टिकुली’ सार्वजनिक गरेका छन्। शुक्रबार आफ्नै युट्यूब च्यानल बाबु बोगटी च्यानलबाट उनले गीत […Read More]

बलिउड अभिनेत्री सोनाक्षी सिन्हा विरूद्ध प्रहरीमा उजुरी के गरिन त्यस्तो ?

February 24, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook80TwitterGoogle+Pinterest080sharesबलिउड अभिनेत्री सोनाक्षी सिन्हा विरूद्ध प्रहरीमा उजुरी परेको छ। भारतिय राज्य उत्तर प्रदेशको मुरादावाद जिल्लामा सोनाक्षी सहित ५ जना विरूद्ध ठगीको मुद्दा […Read More]

नख्खु बम विस्फोटमा एनसेलका सुरक्षा गार्डको ‘मिलेमतो’ रहेको प्रहरीको प्रारम्भिक निष्कर्ष

February 24, 2019 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook36TwitterGoogle+Pinterest036sharesललितपुरको नख्खुस्थित एनसेलको मुख्यालयलाई लक्षित गर्दै भएको बम विस्फोटमा एनसेलकै सुरक्षा गार्डको मिलेमतो भेटिएको प्रहरीले दाबी गरेको छ। अनुसन्धानका क्रममा एनसेलका सुरक्षा गार्डको […Read More]

Be the first to comment

Leave a Reply