दुनियाका यी विचित्र तथ्यहरु तपाईहरुलाई थाहानै छैन ! थाहा पाउनु भएमा अचम्मित हुनुहुनेछ

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

एजेन्सी : संसारलाई विचित्र तथ्यको भण्डार मान्ने गरिन्छ। सबै तथ्यहरु सबैलाई थाहा हुन्छ भन्ने पनि हुँदैन। आज हामी यस लेखमा केहि अचम्म लाग्ने तथ्यहरु बताउने छौँ। यी तथ्यहरु तपाईलाई थाहा नहुन पनि सक्छ। यी तथ्यहरु सुन्दा सामान्य लागेता पनि थाहा पाउनु भएमा भने महत्वपूर्ण काम लाग्न सक्छ।

मानव शरीरमा हुने एंजाइम हाम्रो शरीरमा खान पचाउने काम गर्ने गर्छ। तर यहि एंजाइमले मृत्यु भएको लगभग केहि दिन पछि भने मानव शरीरलाईनै खान शुरु गर्न थाल्छ। एक मानव शरीरमा ०.२ ग्राम सुन रहेको हुन्छ। तर सुन मानव रगतमा बग्ने गर्छ। एक मानव शरीरले एक सेकेन्डमा १५ मिलियन रातो रक्त रक्त कोशिका निर्माण र हत्या एकै पटकमा गर्ने गर्छ।

आधिकारिक तथ्यक अनुसार विश्वको सबै भन्दा लामो युद्ध नेदरल्याण्ड र सिलेस बीच भएको थियो। यस युद्ध सन् १६५१ देखि १९८६ सम्म चलेको थियो। अझ अचम्म लाग्ने कुरा के रहेको छ भने यस युद्धमा एक व्यक्तिको पनि हताहत भएको थिएन।विश्वमा एक व्यक्तिको औसत जीवनकालमा ६ महिना ट्राफिक लाइटको पर्खाइमा बित्ने तथ्यहरुले देखाएका छन्।

सन् १९७९मा सहारा मरुभूमिमा घटेको घटनाले विश्वक धेरै वैज्ञानिकहरुको टाउको दुखाएको थियो। उक्त समयमा त्यहाँ हिउँ परेको बताउने गरिन्छ। विश्वमा सबै भन्दा छिटो कुद्ने चरा अस्ट्रिचको मस्तिष्क भन्दा आँखानै ठुलो हुने गर्छ। अझ एक निलो व्हेलको मुटुको बारेमा रहेको तथ्यले भने धेरैलाई चकित बनाउन सक्छ। एक वयस्क व्हेलको मुटु लगभग एक सामान्य कार जत्रो हुने गर्छ। विश्वमा धेरै चर्चित रहेको कोका-कोला आधिकारिक रुपमा उत्तर कोरिया र क्यूबामा बेच्न माथि रोक रहेको छ।

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोस

अपडेट छुट्यो कि!

महायज्ञ उद्घाटन गर्दै अध्यक्ष प्रचण्ड, भन्छन अर्को पटक चुनावमा आउँदा धुलोमैलो नहोस्

December 16, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook61TwitterGoogle+Pinterest061sharesमहायज्ञको उद्घाटन गर्दै प्रचण्डले भने : अर्को चुनावमा आउँदा धुलोमैलो नहोस भरतपुर : सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले […Read More]

आफ्नै एक बर्सिया छोरी र आफ्नै श्रीमतीको हत्या गरी खोलामा शव फाल्ने अपराधी पक्राउ…

December 16, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook248TwitterGoogle+Pinterest0248sharesहरि हुमागाईं, मकवानपुर – हेटौंडा १९ नेवारपानीमा श्रीमती र एक वर्षकी छोरीको हत्या गर्ने एकजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । बेवारिसे अवस्थामा […Read More]

यसकारणले गर्दा नाकबाट रगत बगिरह्यो, तर प्रस्तोताले रोकेनन् आफ्नो काम, यस्तो छ हेर्नुहोस

December 14, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook111TwitterGoogle+Pinterest0111sharesप्रस्तोताको नाकबाट रगत तिब्र गतिमा बग्दा समेत टिभिको लाइभ रोकिएन ! [कारण थाहा पाँउदा चकित] एसपीओ टीभीको ट्वीटर ह्याण्डलबाट एउटा भिडियो शेयर […Read More]

नुवाकोटबाट आयो अति नै दुखद खवर, गाडी दुर्घटना हुदा मृत्यु हुनेको संख्या ३० भन्दा धेरै 😥

December 14, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook608TwitterGoogle+Pinterest0608sharesध्याङफेदी सिसिफुबाट फर्किएको गाडी दुर्घटना, ३० जना भन्दा बढीको मृत्यु भएको अशंका ! काठमाडौं । नुवाकोटको ध्याङफेदी सिसिफुबाट वडा नम्बर ७ सिम्टाङ […Read More]

बिदेशबाट फर्किनेको लागि लोन पाउन अब एयरपोर्टमै पाइन्छ फर्म, तरिका सहित हेर्नुहोस केके गर्नु पर्छ?

December 14, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook353TwitterGoogle+Pinterest0353sharesविदेशबाट फर्केका युवाहरुले धमाधम सरल कर्जाको लागि आवेदन दिँदै, आवश्यक कागजात र नियमहरु के-के छन् ? काठमाडौँ – विदेशबाट फर्किएका युवालाई स्वरोजगार […Read More]

रास्ट्रपतिको कार्यालयबाट पक्राउ परिन यी फोटो पत्रकार, यस्तो छ उनी पक्राउ पर्नुको कारण

December 13, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook504TwitterGoogle+Pinterest0504sharesफोटो खिच्दै गर्दा पत्रकार वर्षा शाह राष्ट्रपति कार्यालयबाट पक्राउ फोटो पत्रकार वर्षा शाहलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । राष्ट्रपति कार्यालय सितलनिवास अगाडि […Read More]

मिस वर्ल्डबाट नेपाललाइ चिनाएकी शृङ्खलाले मध्यराती टेकिन नेपाली भूमिमा, उनी आउदा उर्लियो जनसागर,

December 13, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook632TwitterGoogle+Pinterest0632sharesविश्व सुन्दरी प्रतियोगितामा सहभागिता जनाएर श्रृखंलाले मध्यरातमा नेपाली भूमि टेक्दा उर्लियो जनसागर, सारा नेपालीलाई दिइन् धन्यवादमिस नेपाल श्रृखंला खतिवडा नेपाल फर्किएकी छन् […Read More]

फिल्मबाट चर्चित हुन नसकेकी यी नायिका एउटै गितको भिडियोले बनायो हिट, कुन गित होला? हेर्नुहोस भिडियो

December 13, 2018 Taja Khawar 1

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook340TwitterGoogle+Pinterest0340sharesफिल्ममा छाउन नसकेकी नायिका जो एकै गितको भिडियोले रातारात चम्किइन् काठमाडाै‌ । हिजो आज एउटै गीतले बजार पिटेको छ त्यो हो कुलेन्द्र विश्वकर्मा […Read More]

पाथीभरा माताको तपाईं पनि दर्शन गर्नुहोस, इलामको बरबोटेमा पाथिभरा दर्शन गर्नेको यस्तो भिड देखियो

December 12, 2018 Taja Khawar 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook1.4kTwitterGoogle+Pinterest01.4ksharesविनाय तिम्सीना, इलाम । इलाम, धार्मिक स्थलले भरिभराउ जिल्लाको रुपमा चिनिन्छ । पूर्वी नेपालमा विषेश गरी तप्लेजुङमा पाथिभरा दर्शन गर्न देश विदेशबाट […Read More]

दिपकको शब्द, अभिनय र निर्देशनमा रहेको मार्मिक गित “फोटो हेरेर” सार्बजनिक, हेर्नुहोस भिडियो

December 11, 2018 Krishna Acharya Roshani 0

यो सामाग्री सेयर गर्नुहोसFacebook80TwitterGoogle+Pinterest080shares******* मंसिर २५ काठमाडौ, नेपाली लोकसांगीतिक क्षेत्रमा बिगतका केही बर्षहरु देखि अत्यन्तै सक्रिय रहदै आएका विशेषत शब्द सिर्जना बाट आफ्नो पहिचान बनाएका […Read More]

Be the first to comment

Leave a Reply